Okna pcv Warszawa

Poradnik

Pomiar moskitiery okiennej:

poradnikNależy zmierzyć:

  • szerokość otworu okiennego (minimalna)
  • wysokość otworu okiennego (minimalna)
  • grubość przylgi (wraz z uszczelką)


Instrukcja konserwacji moskitiery

Moskitierę, która uległa zabrudzeniu, po zdjęciu z okna, należy myć gąbką letnią wodą z dodatkiem mydła. Po usunięciu zabrudzenia spłukać czystą wodą. Do mycia nie używać detergentów. Moskitierą jest wyrobem przy stosowanym do używania przez okres całego roku. Demontaż Moskitiery na okres zimy przedłuża jej żywotność.

Usuwanie rosy z szyb

Rosa oznacza, że okna są szczelne. Powstający w mieszkaniach mikroklimat powoduje "pocenie się" szyb, ram okiennych i pozostałych elementów. Jest to skutek skraplania się pary wodnej na ochłodzonych od zewnątrz powierzchniach. Regularne wietrzenie pomieszczenia eliminuje skraplanie się pary wodnej. Pomieszczenie należy więc wietrzyć krótko, ale intensywnie. Najlepiej otworzyć wszystkie okna, aby nastąpiła całkowita wymiana powietrza. Wietrzenie należy powtarzać według potrzeb. Uchylenie jednego okna na stałe jest często niewystarczające.

Jak dbać i czyścić rolety?

  • Krok 1. Aby usunąć kurz z rolety materiałowej, wytrzyj ją ścierką z mikrofibry lub po prostu odkurz.
  • Krok 2. Małe i delikatne plamy usunąć gumka do ścierania.
  • Krok 3. Bardziej problematycznych plam pozbędziesz się za pomocą gąbki, namoczonej w letniej wodzie z dodatkiem jakiegoś delikatnego środka czyszczącego. Bądź ostrożny i uważaj, aby na rolecie nie powstawały zacieki, dlatego po przemyciu wytrzyj ją mokrą szmatką lub wysusz suszarką.

UWAGA: W żadnym wypadku nie pierz i nie prasuj tkaniny z rolet.